
Revija Rodna gruda je leta 1956 poročala o hudi prometni nesreči, ki je doletela slovensko družino živečo v Hammondu, Ind
»Rojak Gabriel Benedict, star 72 let, njegova žena Albina, stara 70 let iz Hammonda Ind. ter njuna nečakinja Karla Cernofa iz Gradca v Avstriji, ki je prišla 10 dni prej k njima na obisk, so se peljali k doktorju Andrewu Furlanu v Waukegana, Ill.
Ko je Benedict pripeljal do proge nad ulične železnice, ki tam vozi tudi nekaj časa po cesti, so bile zapornice zaprte in pred njim je čakala vrsta avtomobilov. Benedict pa je vozil mimo vseh, prebil ograjo in se znašel na progi, kjer je z avtomobilom zadel električni vlak. Vrglo ga je iz avta in bil takoj mrtev. Avto sam pa je vagon pritisnil k električnem stiku na tračnicah ter je bil takoj v ognju. Obe ženski v njem sta zgoreli, da ju sploh ni bilo več spoznati. Menijo, da so rojaku Bendictu odpovedale zavore.«
Vsaka prometna nesreča je hud udarec za svojce tistih, ki so v njej izgubili svoje najdražje. Še posebej huda pa je za tiste, ki so izgubili svoje najdražje, ko so bili ti na potovanju oziroma na obisku nekje drugje. Tak je bil tudi primer z to nesrečo v kateri je izgubila življenje Karla Cernofa iz Gradca v Avstriji. Prvikrat je prišla na obisk k svojem stricu in teti, in ko ju je spremljala k njunem zdravniku se je zgodila nesreča… Po vseh izgledih je bil za nesrečo »kriv« stric. Ali so mu odpovedale zavore, ali mu je postalo slabo… kakor koli. V Gradec, Evropo Karla ni prišla, da bi domačim povedala, kako živita stric in teta.
Za bralce Rodne grude v Sloveniji je bila objavljena notica še posebej zanimiva, zaradi opisa kraja nesreče. Leta 1956 v Ljubljani še ni bilo nobenega semaforja , niti zapornic z »nad ulično železnico«. Marsikdo sploh ni vedel kaj pravzaprav pomeni – nad ulična. Mislim, da so naslednje leto v Ljubljani ukinili tramvaj, ki pa se ni mogel niti v velikosti še manj pa v hitrosti primerjati z ameriškimi mestnimi železnicami, ki so tam noč in dan odmevale in oblikovale ameriški način mestnega življenja in tudi Hammonda, ki je del velikega Chicaga.
Mogoče je mlada Karla svojim domačimv Evropo poslala pozdrave iz Hammonda na prav takšni razglednice, kot jo prilagam, ne da bi vedela, da je bila to njena zadnja razglednica…